Özel Haber:
Yunan Bakan Şart Koştu | 'Tek bir asker kalmayacak, Garantiler kalkacak'

Yunanistan Milli Savunma Bakanı Panos Kammenos DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos ile görüştükten sonra şu açıklamayı yaptı:
“Şu iki ön koşul yerine getirilmezse, çözüm olmaz:

Birinci önkoşul, tüm işgal askerlerinin ayrılmasıdır. Kıbrıs’ta işgal gücünün tek bir askerinin dahi kalacağı çözüm, çözüm değildir. İkinci önkoşul, geri adım atmayacağımız garantiler konusudur. 1960 rejimine ve/veya daha kötüsüne dönemeyiz. Bir azınlığın, çoğunluğun geleceğini belirlemesi mümkün değildir.

Kıbrıs’ta Annan Planı ‘aşığı’ olan ve onca yıldan sonra ‘ortaya çıktıklarını’ gördüğüm bazı kişilere de seslenmek istiyorum, Dışişleri Bakanına haksızca saldırıda bulunuyorlar. Dışişleri Bakanı Kotzias’ın tezleri bizim de tezlerimizdir, Yunanistan Hükümetinin de tezleridir ve Yunan halkının tam desteğine sahiptir.

DİKO Başkanına yapmış olduğu bilgilendirmeden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Onu temin ederim ki, Yunanistan yanındadır. Kıbrıs sorununda bir çözüm istiyoruz, ancak bu çözüm adil ve uygulanabilir olmalıdır.” |  http://www.kibrispostasi.com/yunanistan-masa-icin-iki-yeni-sart-kostu-01122016 | KIBRIS POSTASI 

Yusuf KANLI | Eskiyle Güya Yeni Başlangıç…
Hadi gözümüz aydın. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile “kimyası çok uyuşan” Nikos Anastasiades ikinci...

Haberi Oku